Prostředí školky

Pohled na budovu školkyTřípodlažní budova naší rodinné mateřské školy HOUSENKA má kapacitu 40 dětí.

Malebná přírodní zákoutí zahrady, poskytují dostatek intimity k dětským hrám, bádání, zahradničení i sportovnímu vyžití. Nechybí zde vrbový domeček, dětské hřiště s klouzačkou, pískoviště ani oblíbená trampolína.

Svou polohou nabízí možnost vyžití přímo uprostřed přírody Krčského lesa, na břehu blízkého rybníka či na nedalekém hřišti. V okolí je cyklistická stezka, která vede přímo k nádraží odkud podnikneme nejeden výlet vláčkem.

Herna školkyOriginální a vkusné interiéry jsou navrženy na základě dlouholetých zkušeností s ohledem na vývojové potřeby dětí, zároveň zohledňují i potřeby našeho výchovně vzdělávacího programu globální výchovy. Hlavní třída nabízí dostatečný prostorový komfort pro rozličné činnosti a především rozsáhlé hudebně dramatické a pohybové aktivity dětí.

Za účelem širšího rozvoje hudebně pohybových dovedností jsme vybudovali speciální hernu vybavenou jako tělocvičnu. Výtvarné cítění mohou děti rozvíjet v proskleném ateliéru s výhledem do přírody. Předškolní děti mají vlastní třídu vybavenou tak, aby je motivovala k systematické práci s dostatečnou mírou soustředění.  Klidná stinná ložnice je určena všem dětem, které si potřebují po obědě nerušeně odpočinout.

Vzdušný a čistý prostor, má děti dostatečně inspirovat, dávat jim příležitost k volnému pohybu a hrám, přitom v nich budovat smysl pro pořádek a řád. Veškeré vybavení je přizpůsobeno věkovému složení dětí. Množství, dětem volně přístupných didaktických pomůcek, hraček a knížek, podněcuje rozvoj jejich představivosti a fantazie.