Stravování

Jeden z našich principů je zaměřen přímo na životosprávu a s ní související zdravý životní styl. Strava a stravovací návyky jsou tedy jedním z neopomenutelných bodů. Proto dbáme na to, aby děti pravidelně jedly, dodržujeme a hlídáme jejich denní pitný režim, každodenně nabízíme  pestrou nabídku ovoce a zeleniny. Neopomíjíme ani zásady a pravidla společenského chování a kultivovaného stolování, které k zdravému způsobu života taktéž patří.

V naší výdejně připravuje zkušená paní kuchařka domácí snídani a dopolední i odpolední svačiny. Servírujeme obědy dovezené z nedaleké jídelny ZŠ Nový Porg. Kuchaři pro nás připravují vyváženou stravu odpovídající stravovacím požadavkům dětí předškolního věku. Společně dbáme na kvalitu surovin, ze kterých je strava připravena.

Dětem nabízíme širokou škálu rozličných potravin, z nichž každá jinak chutná a obohacuje jídelníček o jiné živiny. Děti do jídla zásadně nenutíme, ale trváme na tom, aby alespoň ochutnaly. Jídlo by samozřejmě dětem chutnat mělo, proto se snažíme, aby bylo pestré a lákalo i tím jak vypadá.

Jak se sestavuje jídelníček

Jídelníček je sestavován vždy měsíc dopředu. Jsou v něm zastoupeny všechny druhy masa (ryby, plody moře, drůbež, hovězí, vepřové, králičí), dostatek čerstvé zeleniny a ovoce, obilninové výrobky, luštěniny i mléčné výrobky. Děti si pochutnají nejen na klasických českých pokrmech, jako jsou omáčky s knedlíkem, tak i na pokrmech z netradičních surovin a plodin jako jsou kuskus či bulgur.