Společné setkání 21. 5.

Vážení rodiče a přátelé MŠ Housenka,

zveme Vás na společné setkání, které se uskuteční v pátek 21. 5. v 15 hodin na zahradě naší školky a v jejím bezprostředním okolí. O tomto okolí se chceme více dozvědět a něco pro něj společně udělat. Jde totiž o výjimečnou a důležitou přírodní oázu v jinak hustě osídlené a dopravně frekventované oblasti. Jak jste si možná všimli, díky kombinaci vzrostlé zeleně a blízkosti vody se zde vyskytuje velké množství ptačích druhů.

Proto jsme si pozvali Kateřinu Landovou z Českého svazu ochránců přírody, která má zkušenosti s řadou projektů v environmentální oblasti, aby nám přiblížila specifika péče o životní prostředí a důležitost zachování podmínek pro rozmanitost, která je předpokladem zdravé přírody i zdravých vztahů jak v lokálním, tak globálním měřítku.

V rámci hesla Mysli globálně, jednej lokálně! (Think globally, act locally!) bychom chtěli pro naše okolí něco udělat, proto vyrobíme budky pro některé druhy ptáků v okolí školky, které následně vyvěsíme.

Kateřina také jezdí se zvířecí záchrankou, proto se od ní dozvíme i o nebezpečí, které hrozí živočichům na základě nevhodného chování lidí i o tom co může pro ochranu a záchranu živočichů (u)dělat každý z nás. Dozvědět se např. také můžete jak nalákat živočichy do své zahrady nebo jak se správně zachovat, když najdete zraněné zvíře.

Velký prostor bude ponechán pro Vaše otázky i společnou diskusi. Budeme rádi, když si nejbližší páteční odpoledne vyhradíte pro toto společné setkání. O Vaše děti bude v průběhu akce postaráno.

Těšíme se na Vás

Tým MŠ Housenka